image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Podzim v Jindřichovicích

Podzim v Jindřichovicích„Jak se žije v podzimní přírodě“ – je motivační téma v naší mateřské škole. Vzhledem k tomu, že v okolí školy je krásná příroda, odpověď zní – dobře!
Fotogalerie zde.

Co všechno jsme stihli za měsíc a půl? Hlavním úkolem bylo nasbírat co nejvíce podzimních plodů pro místní myslivce. Kaštanů to nakonec bylo necelých 200kg. Potom také jeřabiny a suché pečivo. Tímto děkujeme i rodičům, kteří se svými ratolestmi sbírali ve svém volném čase a nashromáždili nemalé množství suchého pečiva. Z přírodnin jsme také vyráběli – Podzimníčky, draky, stromy a to různými technikami – frotáž, otisky listů. Děti ze školní družiny pro nás uspořádaly Kaštánkovou výstavu, kdy se kaštany proměnily v obrázky letadel, aut, draků, sluníček. Byla také vyhlášená soutěž o nejdelší kaštánkový dračí ocas. Říká se, že podzimní čas bývá smutný, pro nás ale byl inspirativní, barevný a veselý.
J.Potočná