image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Příklad dobré praxe na SŠ

Příklad dobré praxe na SŠ 

Jako mnoho našich studentů, tak i Ondřej Široký vykonává ve druhém ročníku učebního oboru strojní mechanik odbornou praxi v externí firmě. Ondru se nám podařilo umístit ve firmě ROTAS STROJÍRNY spol. s r.o. v Rotavě. Jedná se o významný strojírenský podnik v rámci našeho mikroregionu. V průběhu března bylo přímo ve výrobním provozu ze strany školy ověřeno, že Ondra se již v odpovídajícím rozsahu podílí na rozmanitém výrobním procesu. Mistr Lukáš Pacek ocenil také jeho odbornou připravenost, schopnost čtení technické dokumentace a používání nezbytných měřících přístrojů. Proto mu již v rámci praxe bývá umožněno podílet se na obsluze tak nákladného technologického zařízení, jako je CNC portálová frézka, což je počítačem řízený obráběcí stroj, kde nástroj disponuje třemi translačními osami. Na snímku je Ondra zachycen při obrábění podvozku vozu. Přejeme Ondrovi mnoho studijních a pracovních úspěchů. Zaměstnavateli děkujeme za vstřícný a motivační přístup.

                                                         Mgr. Jan Cimerman

 Praxe SŠ.jpg