image

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Závěrečné zkoušky 2024

Závěrečné zkoušky 2024Datum konání:
25.6.2024

20.06.2024 se konaly na naší škole závěrečné zkoušky žáků 3. ročníku.  V letošním školním roce se jednalo o obory strojní mechanik a výrobce textilií. Tyto zkoušky mají tři části. 10. června psali studenti písemnou část. Následující dva dny byly ve znamení praktické části a poslední krok byla ústní zkouška. Během druhého pololetí jsme se setkávali a zkoušeli jsme si odpovídat na jednotlivé otázky z obou oborů. Zlepšovali jsme si odbornou slovní zásobu a dovednost popisovat jednotlivé pracovní postupy, pomůcky, stroje a zařízení. Každým měsícem se naše výkony zlepšovaly a díky tomu klesala naše nervozita.  Závěrečné zkoušky byly úspěšně složeny. Dvě žákyně prospěly s vyznamenáním a pět žáků prospělo. Děkuji touto cestou vedení školy, všem učitelům a učitelům odborného výcviku za jejich práci, která vedla k úspěšným zkouškám.   

25.06.2024 se konalo slavnostní předávání výučních listů v obřadní síni v Kraslicích. Studenti, rodiče, učitelé a učitelé odborného výcviku byli přivítáni paní Fedorkovou. Krátce promluvil starosta Ing. J. Šimek a pak následoval projev ředitele naší školy Mgr. Z. Pečenky. Oba popřáli studentům úspěšný start do života, jak profesního, tak osobního. Za studenty vystoupil K. Klomínek, který poděkoval všem, kteří se učňům během tří let věnovali. Příjemné chvíle jsme zakončili společným focením.

Mgr. Monika Bladská

Závěrečné zkoušky.jpg

Foto zde